Teklif İsteyin!

Bakım Kontrol

Binanızda kullandığınızın asansörlerin insan hayatı ve güvenliği ile direk ilgili olduğu için bakım ve onarımlarının sürekli ve düzenli olarak yapılması gerekir. Aylık olarak bakımları yapılmayan asansörler telafisi mümkün olmayan olumsuzluklara neden olabilir. Bunun için bakım kontrol konusunda yasal düzenlemeler de yapılmış olup belli periyotlara bağlanmıştır. Süreç içerisinde asansörlerinizin bakım ve kontrollerini itina ile yapıyoruz.

Asansör Periyodik Kontrolü Nedir?

Yasal olarak da düzenlenmiş olan ve 6 Nisan 2019 Tarihli 30737 No'lu Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikler çerçevesinde söz konusu binanın yöneticileri ya da yetkilileri tarafından düzenli olarak asansörlerin kontrol ettirilmesi büyük önem taşıyor. Firma olarak asansörlerinizin bakım kontrol işlemlerini tüm ayrıntıları ile özen göstererek yapıyoruz. Çünkü insanların can ve mal güvenliği bizim için de son derece önemlidir. Asansörlerin periyodik muayenesi ile ilgili yönetmeliklere göre, asansörün güvenli kullanım ve işletme açısından düzgün çalışıp çalışmadığının tespiti için muayene yapılmalıdır. Asansörün güvenli kullanımını sağlamak için binada düzenli bakım, periyodik muayene ve onarımdan sorumlu olan kişi, apartman yöneticileri ya da diğer kurumlarsa o kurumun müdür ya da yöneticileridir.

DAS Asansör - Bakım Kontrol Hizmeti

Asansörün Periyodik Kontrolü Zorunlu Mu?

İlgili mevzuat gereği asansörün periyodik muayenesinin yaptırılması kanunen zorunludur. Periyodik muayenenin sorumluluğu mevcut belediyeler ve söz konusu binaların idari yöneticileridir. Belediyeler, görev alanları dahilindeki asansörlerin periyodik muayeneleri için Ticaret ve Sanayi Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş A tipi muayene kuruluşlarından biri ile protokol imzalamak, kendi alanlarındaki asansörlerin periyodik muayenelerini izlemekle yükümlüdür. Asansör bakım kontrol ve periyodik muayenesi, alanında uzman personeller ve yeterliliği bulunan firmalar tarafından yapılabilir.

Sadece gerekli belgelerle uzman firma konumunda olanlar dışındaki hiç kimsenin bu çalışmaları yapmaya yetkisi bulunmaz. Siz de asansörlerinizin bakım ve kontrolleri için deneyimli ve tecrübeli olan firmamızdan destek alabilirsiniz. Asansör periyodik muayene ücreti, asansörlerin durak sayısına göre her yıl Ocak ayından itibaren bakanlık tarafından ilan edilir. Söz konusu muayeneden önce mutlaka bakım ve onarım işlerinin itina ile yapılması gerekir. Yaklaşık 30 yıllık tecrübesi bulunan ve alanında uzman mühendislerimiz ve teknik personelimiz ile sorunsuz hizmet üreten firmamızdan her türlü destek alabilirisiniz. Söz konusu asansörlerin bakım ve kontrolü için çok ya da gereğinden fazla para harcamamak için mutlaka deneyimli bir firma ile görüşün.

Bizi Arayın!